VIDEO | Noul antrenor al celor de la Universitatea Craiova, cu mâinile în cap după faza finalului de partidă

Ivaylo Petev (48 de ani), alesul lui Mihai Rotaru pentru postul de antrenor al echipei sale, Universitatea Craiova a fost prezent la derby-ul oraşului, cu FC U Craiova 1948.

În minutul 20, Bahassa şi Sidibe au supus poarta lui Laurenţiu Popescu unui adevărat asediu, dar portarul gazdelor a fost la înălţime.

Echipa lui Papură a deschis scorul în minutul 29, când Gurău nu a avut reacţie la reluarea lui Căpăţână din careu şi gazdele au condus cu 1-0 la pauză.

Oaspeţii au egalat în minutul 63, prin Aurelian Chiţu, care a marcat cu o lovitură de cap, din centrarea lui Sidibe.

FCU a rămas în zece oameni din minutul 77, când a fost eliminat Andrea Padula, pentru două galbene primite.

Laurenţiu Popescu a mai salvat odată, în minutul 90+6, la capul lui Blănuţă şi s-a încheiat 1-1. Universitatea Craiova are 23 de puncte, aflându-se pe locul 4, în timp ce FCU ocupă locul 12, cu 15 puncte.

Ivyalo Petev, prezent la derby-ul oraşului Craiova

Bulgarul în vârstă de 48 de ani a fost surprins în incinta stadionului Ion Oblemenco la ora partidei dintre cele două echipe din Craiova.

Petev şi-a pus mâinile în cap după parada de senzaţie de pe finalul meciului a lui Laurenţiu Popescu, din prelungiri, la lovitura de cap a lui Vladislav Blănuţă.

Bulgarul a trăit la intensitate maximă finalul partidei viitoarei sale echipe.