VIDEO | Prima înfrângere a Realului în această ediţie de campionat! Rayo Vallecano i-a învins pe ”galactici”, scor 3-2, în urma unui meci nebun

La Liga

S-a terminat invincibilitatea Realului în La Liga. Echipa lui Ancelotti a pierdut cu Rayo Vallecano.

Prima înfrângerea a Realului în această ediţie de campionat

Prima înfrângere a Realului a venit acolo unde se aştepta mai puţin. La Madrid, pe Estadio de Vallecas, Rayo a marcat după 5 minute.

Realul a întors scorul. Modric a înscris din penalty, iar Militao i-a adus în avantaj pe galactici. Chiar înainte pauzei, Garcia a făcut 2-2.

În partea secundă, Rayo a primit penalty la un henţ al lui Carvajal. Courtois a apărat, dar nu a stat pe linia porţii. Arbitrul a decis repetarea loviturii de la 11 metri, iar Trejo n-a mai ratat.

Rayo s-a impus cu 3-2 şi i-a trimis pe oamenii lui Ancelotti pe locul al doilea, la două puncte în spatele Barcelonei.