VIDEO | Real Madrid, prima victorie în ultimul amical din State, cu Juventus. La rivala Barcelona, Dembele face treaba lui Lewandowski

Real Madrid

Real Madrid şi FC Barcelona au obţinut victorii în ultimele meciuri amicale disputate în turneul din Statele Unite.

Real Madrid a disputat o partidă de verificare în compania formaţiei Juventus. Gruparea pregătită de Carlo Ancelotti s-a impus cu 2-0.

Golurile au fost marcate de Benzema şi Asensio, în minutele 19 şi 69.

Astfel, Real Madrid a reuşit prima victorie în turneul amical din Statele Unite, iar Juventus era neînvinsă pe tărâm american până la duelul cu deţinătoarea Ligii Campionilor.

De partea cealaltă, FC Barcelona şi-a câştigat şi ea meciul amical disputat contra celor de la New York Red Bull, scor 2-0.

Golurile au fost reuşite de Ousmane Dembele, în minutul 40, şi de Memphis Depay, în minutul 87.

Ousmane Dembele este golgheterul catalanilor în America, cu patru goluri, unul cu Inter Miami, două cu Juventus şi cel de acum.

Într-o situaţie total diferită este Lewandowski. Polonezul adus de la Bayern încă nu a reuşit să marcheze pentru Barcelona, dar Xavi are încredere deplină în el.

Odată cu aceste ultime amicale, turneul american a luat final pentru cele două mari forţe ale fotbalului spaniol, care se vor întoarce pe pământ european pentru un nou sezon solicitant şi dificil, în care speră să-şi ducă la capăt obiectivele impuse în această perioadă de presezon.

Afla mai multe despre: real madridbarcelona