VIDEO | Românii fac legea în Turcia! Maxim şi Drăguş au înscris în decurs de trei minute pentru echipa lui Şumudică

Gaziantep, echipa românilor din Turcia, s-a descurcat excelent în prima repriză a meciului din deplasare cu Alanyaspor.

UPDATE Echipa turcă Gaziantep a învins sâmbătă, în deplasare, scor 3-0, formaţia Alanyaspor, în etapa a 12-a din Trendyol Super Lig. Românii Maxim şi Drăguş au marcat câte un gol, cu antrenorul Marius Şumudică suspendat şi cu secundul Cristian Petre pe bancă.

În clasament, Gaziantep este pe locul 9, cu 15 puncte.

Prima repriză a fost echilibrată, dar echipa antrenată de Marius Şumudică s-a distanţat în minutele de prelungire al primului act. În minutul 45+8, Alexandru Maxim a transformat un penalty, iar două minute mai târziu, Denis Drăguş a dublat avantajul oaspeţilor după o gafă monumentală a portarului de la Alanya.