VIDEO | Seară magică în UEFA Champions League. Galatasaray, Sporting Braga şi Young Boys Berna s-au calificat în grupe

Galatasaray Istanbul, Sporting Braga şi Young Boys Berna s-au calificat, marţi, în grupele Champions League, după ce au trecut de faza play-off-ului.

Galatasaray a învins Molde, scor 2-1, iar în tur s-a impus, scor 3-2.

Sporting Braga a învins Panathinaikos, scor 1-0, după ce în tur s-a impus, scor 2-1.

Young Boys Berna a trecut de Maccabi Haifa, scor 3-0, după ce în tur scorul a fost 0-0.

VIDEO | Galatasaray - Molde 2-1 (Icardi 7, Angelino 90+3 / Hestad 66), 3-2 în tur, Orange Sport 1

Echipele de start

• Galatasaray: Muslera - Boey, Nelsson, Bardakci, Angelino - Demirbay, Torreira - Tete, Mertens, Akturkoglu - Icardi
  • Molde: Karlstrom - Haugan, Bjornbak, Ellingsen - Knudtzon, Kaasa, Mannsverk, Breivik, Haugen - Eikrem, Brynhildsen

Min 90+7. Final.

Min 90+3. GOOOL Galatasaray. Angelino marchează în prelungiri. Formaţia turcă este în grupele Champions League.

Min 66. GOOOL Molde. Norvegienii egalează la Istanbul. Hestad este autorul golului.

Min 46. Începe repriza a doua.

Min. 45+10 Pauză!

Min. 31 Muslera scoate superb în corner, la o ocazie mare a lui Molde.

Min. 7 GOOOOL Galatasaray! Icardi deschide scorul din penalty.

Min. 1 A început meciul

VIDEO | Panathinaikos - Braga 0-1 (Bruma 83), 1-2 în tur, Orange Sport 2

• Panathinaikos: Brignoli - Vagiannidis, Jedvaj, Magnusson, Juankar - Bernard, Perez, Vilhena - Palacios, Ioannidis, Mancini
  • Braga: Matheus - Gomez, Fonte, Niakate, Marin - Vitor Carvalho, Ricardo Horta, Andre Horta - Bruma, Ruiz, Djalo

Min 90+3. Final.

Min 90+1. Eliminare Panathinaikos. Juankar vede al doilea galben, implicit roşu şi este eliminat.

Min 83. GOOOL Braga. Oaspeţii deschid scorul în returul din Grecia, prin Bruma.

Min. 45+7 Pauză!

Min. 45 Portarul Matheus păstrează avantajul la general! Panathinaikos a ratat o şansă uriaşă.

Min. 31 Braga trece pe lângă gol.

VIDEO | Young Boys - Maccabi Haifa 3-0 (Itten 24, Seck 28 ag., Ugrinic 46), 0-0 în tur, Orange Sport 3

• Young Boys: Racioppi - Janko, Benito, Camara, Persson - Ugrinic, Lauper, Imeri - Rieder - Itten, Elia
  • Maccabi Haifa: Nitzan - Sundgren, Seck, Goldberg, Haziza - Chery, Mohamed, Jaber - Khalaili, Pierrot, David

Min 46. GOOOL Young Boys. Ugrinic duce scorul la 3-0.

Min. 45+2 Pauză!

Min. 30 Maccabi ripostează din nou, dar scorul rămâne neschimbat.

Min. 28 GOOOOOL Young Boys! Gazdele au făcut 2-0 pe tabelă, după ce au reuşit să profite de autogolul lui Seck.

Min. 24 GOOOOOL Young Boys! Itten trimite cu capul în poartă pentru 1-0.

Min. 4 Tot Maccabi rămâne periculoasă, iar reuşita oaspeţilor e anulată pentru offside.

Min. 3 Bară pentru Maccabi Haifa!

Galatasaray - Molde a fost cel mai interesant meci din tur, turcii s-au impus cu scorul de 3-2 cu un gol marcat în ultimele minute ale partidei. Meciul tur a început cu golul norvegienilor de la Molde, Ellingsen a marcat în primele 10 minute iar Galatasaray a întors repede scorul.

În minutul 30 scorul era 2-1 în favoarea formaţiei din Turcia.

Haugen a egalat la 2 pentru Molde la scurt timp după începutul reprizei secunde.

Norvegianul Midtsjo a marcat pentru Galatasaray pe final iar campioana Turciei pleacă cu un avantaj de un gol în retur.

Young Boys - Maccabi Haifa începe de la scorul de 0-0 la general după un meci extrem de strâns în turul din Israel.

Maccabi a fost echipa mai periculoasă la ea acasă. Au dominat la capitolul posesie şi au avut şi câteva şuturi pe spaţiul porţii.

Elveţienii de la Young Boys nu au reuşit să expedieze vreun şut pe spaţiul porţii în cele 90 de minute din Israel.

Panathinaikos - Braga se anunţă o partidă extrem de strânsă şi în retur, după un meci decent făcut de Braga în Portugalia, stricat totuşi de reuşita argentinianului Daniel Mancini, pentru Panathinaikos în minutul 90+5 al partidei.

Panathinaikos a obţinut în acest sezon, acasă, o victorie imensă împotriva celor de la Olympique Marseille cu scorul de 1-0.