VIDEO | Surpriză uriaşă în Spania. Real Madrid a pierdut un meci în care a ratat un penalty, a dat un autogol şi a avut un singur şut pe poartă

La Liga

Surpriză imensă în La Liga. Real Madrid a pierdut disputa cu Mallorca, într-un meci în care a trimis un singur şut pe poartă şi a ratat un penalty.

VIDEO | Real Madrid a pierdut un meci în care a ratat un penalty, a dat un autogol şi a avut un singur şut pe poartă

Real Madrid a fost învinsă, în deplasare, de Palma de Mallorca, scor 0-1, în etapa a 20-a din La Liga.

Realul a început meciul de pe Estadi Mallorca Son Moix cu un autogol, marcat de Nacho, în minutul 13.

În repriza secundă, madrilenii au primit un penalty, pe care însă Marco Asensio l-a ratat în minutul 60.

Realul a dominat finalul de meci, dar nu a putut să evite cea de-a treia înfrângere stagională.

Mai mult, a fost o partidă în care fiecare combatantă a trimis un singur şut pe spaţiul porţii: Mallorca, din patru încercări, iar Real Madrid, din 20.

În urma acestui eşec, madrilenii se află pe locul secund în campionatul spaniol, cu 45 de puncte, după de 20 de etape, iar Mallorca este pe locul 10. Cu 28 de puncte.

Marea rivală a lui Real Madrid, Barcelona, joacă diseară, pe teren propriu, în faţa formaţiei Sevilla, iar în cazul unei victorii, catalanii ar lua un avans de opt punct în fruntea clasamentului.

Afla mai multe despre: real madridla liga