VIDEO | ”Trebuie să îţi pară rău pentru ei”. Fanii lui Tottenham au ajuns la capătul răbdării. Ce au făcut suporterii londonezi în prima repriză a meciului de coşmar cu Newcastle

Premier League

Tottenham nu reuşeşte să iasă din criză, iar parcursul dezastruos a continuat şi în meciul din deplasare cu Newcastle United.

Echipa antrenată de interimarul Christian Stellini a pierdut ruşinos pe terenul ”Coţofenelor”, scor 1-6, după ce tabela arăta un neverosimil 5-0, în minutul 21.  Londonezii au redus din diferenţă în minutul 51 prin Harry Kane, dar gazdele au mai lovit o dată în minutul 67 prin Callum Wilson.

Tottenham a legat a doua înfrângere consecutivă în doar opt zile, după ce săptămâna trecută a pierdut dramatic pe teren propriu, sor 2-3 cu modesta Bournemouth.