VIDEO | Zi plină de goluri în Premier League. Brighton - Liverpool 2-2. West Ham a ţinut-o în şah pe Newcastle

Premier League

Ziua de sâmbătă din Premier League a fost una a meciurilor încheiate la egalitate. Toate cele trei partide disputate de la ora 16:00 s-au încheiat cu remize.

Goluri multe în meciurile de sâmbătă, în Premier League

Toate cele trei meciuri disputate duminică după-amiază în etapa a opta din Premier League s-au încheiat la egalitate.

La Brighton, Liverpool a făcut 2-2. Pe Amex Stadium, Simon Adingra a deschis scorul pentru Brighton, în minutul 20, dar „cormoranii” au întors rezultatul în finalul primei reprize.

Salah a înscris din careu, în minutul 40, iar în minutul 43 oaspeţii au primit penalty după ce Szoboszlai a fost faultat în careu de Pascal Gross. A transformat Mohammed Salah, care a ajuns la cota 5 în clasamentul golgeterilor.

În repriza secundă, Lewis Dunk a egalat pentru Brighton şi s-a terminat 2-2. Liverpool este pe locul 3, cu 17 puncte, iar Brighton ocupă poziţia a 6-a, cu 16 puncte.