”Vor să ne cureţe. Este viciere de rezultat. Cei de la VAR trebuie să plătească. Fundaşii lui CFR nu merită să joace la naţională”. Dan Petrescu, nervos pe toată lumea după egalul cu Rapid

Dan Petrescu a fost un car de nervi, la finalul partidei încheiată de CFR la egalitate, scor 1-1 cu Rapid.

Tehnicianul clujenilor consideră că, golul lui Bîrligea din prelungiri a fost anulat incorect pentru offside. De asemenea, ”Bursucul” şi-a criticat şi elevii din apărare, despre care a spus că nu merită să îmbrace tricoul României.

”Este viciere de rezultat. Cei de la VAR trebuie să plătească. Fundaşii lui CFR nu merită să joace la naţională”

”Vor să o cureţe pe CFR. Este posibil să anulezi golul ăsta( n.r. golul anulat al lui Bîrligea)? Dă-mi ce este al meu. Stă un minut să zică că e offisde, de unde a fost offside? E viciere de rezultat. Dă-mi ce este al meu. Cei de la VAR trebuie sa plătească. Nu zic că meritam victoria, dar era gol valabil. Ştiam că înainte de pauză, aşa e mereu, nici nu mai vreau pauză.

Se duc la naţională vedetele noastre şi uită să mai joace. Dacă era spiritul bun... Fiecare se gândeşte la ce trebuie să facă.. Băieţii au fost cu capul în nori, mai ales fundaşii. Cei patru fundaşi trebuie să-şi asume. Singurul care a jucat bine, a fost Braun”, a declarat Dan Petrescu.

În urma acestui rezultat, CFR rămâne pe locul doi, la două lungimi distanţă de liderul, Farul.

Afla mai multe despre: cfrrapiddan petrescu