Ziua accidentărilor grave, la Cupa Mondială. Încă un jucător scos din teren pe targă

Cupa Mondială

O nouă accidentare la Cupa Mondială. De data aceasta, cel care a avut de suferit este Cheikhou Kouyate (32 de ani), mijlocaşul din echipa Senegalului. Acesta a ieşit pe targă în meciul cu reprezentativa Ţărilor de Jos, în prima etapă a competiţiei.

Senegal şi Ţările de Jos s-au întâlnit într-un meci din prima etapă a Campionatului Mondial din Qatar.

După o primă repriză echilibrată, cu faze de gol la ambele porţi, s-a intrat la cabine cu acelaşi scor ca la start, 0-0.

În partea secundă, Gakpo a dat lovitura pentru europeni, în timp ce echipa Senegalului a fost lovită de ghinion.

Mijlocaşul Cheikhou Kouyate (Nottingham Forest) a resimţit nişte dureri în zona inghinală. A fost nevoie de intervenţia rapidă a echipei medicale.

Jucătorul din Senegal a părăsit terenul pe targă, iar în locul său a intrat Pape Gueye, de la Olympique Marseille, în minutul 73.

În a doua zi a Campionatului Mondial, este deja a treia accidentare suferită de jucători în timpul meciului.

Primele două au avut loc în Anglia - Iran 6-2, atunci când portarul asiaticilor, Alireza Beiranvand, a fost scos tot pe targă în prima repriză, iar fundaşul englezilor, Harry Maguire, a ieşit şi el, în partea secundă, forţat de o problemă medicală.

Afla mai multe despre: cm 2022senegal