You are here:

Zlatan Ibrahimovic nu s-a abţinut după Belgia - Iran 0-0: "În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”

Zlatan Ibrahimovic nu s-a abţinut după Belgia - Iran 0-0: "În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”

Cupa Mondială

Comentarii

Deloc impresionat de ultima performanţă a Belgiei împotriva Iranului la Cupa Mondială din 2026, duminică (0-0), Zlatan Ibrahimovic, comentator la televiziunea americană, a avut puţine de spus despre meci.

Comentator la Fox News, Ibrahimovici a avut nevoie doar de câteva cuvinte pentru a-i condamna pe belgieni. După ultimul egal al Belgiei împotriva Iranului, duminică seara (0-0), fostul atacant suedez de la Paris Saint-Germain a criticat, în felul său inimitabil, jocul fotbaliştilor pregătiţi de Rudi Garcia.

"Ceea ce pot spune este că în prima repriză aproape am adormit. Şi în a doua repriză, am adormit", a glumit el, aducând un zâmbet pe faţa lui Thierry Henry, care a fost şi el prezent pe platoul televiziunii americane.

Iar Zlatan Ibrahimovic a adăugat: "Nu sunt prea multe de spus despre acest meci. Încă o remiză. Vom vedea ce se întâmplă în următorul meci, dar îi voi lăsa pe colegii mei să vorbească despre asta."

După remiza cu Egipt, scor 1-1, Belgia a încheiat la egalitate şi cu Iran, scor 0-0.

În ultimul meci al grupei, belgienii vor juca sâmbătă, cu Noua Zeelandă.

Afla mai multe despre: cupa mondialăibrahimovic,  

viewscnt
Articole similare