”A acceptat până la urmă”. Ilie Poenaru, dezvăluiri despre relaţia cu Claudiu Keşeru, după tensiunile din ultima vreme: ”Sunt deciziile mele”

Fotbal intern

Ilie Poenaru, antrenorul celor de la UTA Arad, a tras concluziile după remiza cu Chindia Târgovişte şi a oferit detalii despre relaţia pe care o are cu Claudiu Keşeru.

UTA Arad şi Chindia Târgovişte au încheiat sâmbătă la egalitate, scor 1-1, un meci din etapa a noua a Superligii

Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 44, când Akhmatov a şutat de la 25 de metri, balonul s-a dus în bară, a ricoşat în portarul Balauru şi a intrat în plasă. Arădenii au egalat prin Benga, în minutul 86.

La finalul partidei, Ilie Poenaru a comentat evoluţia echipei sale şi a detaliat relaţia de antrenor - jucător pe care o are cu Keşeru, fotbalist ajuns de la FCSB, dar care nu a reuşit încă să puncteze pentru arădeni, fiind chiar şi exclus din lot la meciul cu CS Mioveni.

”Ne doream toate cele trei puncte, dar am avut doua reprize diametral opuse pentru că n-am început bine jocul, n-au făcut ce le-am cerut. Am avut mai mult un joc de aşteptare, dar nu ştiu ce aşteptam.

O primă repriză slabă, în care n-am reuşit să avem ocazii, să le punem probleme. N-am înţeles de ce am fost crispaţi, n-am avut soluţii, deşi ştiam foarte bine ce trebuia să facem.

(n.r. despre Keşeru) Relaţia noastră e OK. Sunt deciziile mele de antrenor, avem un regulament, astea sunt deciziile şi principiile mele.

A acceptat până la urmă. Aţi văzut că a intrat şi a încercat să facă destul de bine. N-avem nicio problemă, suntem ok, ne comportăm normal, discutăm.

Nu sunt duşmănos, nu urmăresc să fac ceva cuiva. Avem nevoie de Keşeru, de valoarea lui şi uşor, uşor... nu puteam să-i cerem lui Claudiu să ne câştige meciul.

Vine după o perioadă când n-a jucat de ajuns, dar cât a intrat a avut atitdiune, a creat, a scos lovituri libere, şi-a adus aportul la acest rezultat.

Vom merge la Botoşani să încercăm să câştigăm cele trei puncte chiar dacă jucăm destul de repede, vinerea viitoare.

Avem şi un drum foarte lung, probleme cu companiile aeriene care nu-şi mai respectă orele, programele şi ne dau peste cap tot programul nostru, dar asta e”, a declarat Poenaru, după meci.

Afla mai multe despre: poenarukeseruuta arad