"A fost acea zi în care oricine trăgea, mingea nu intra în poartă". Jucătorii lui Balint, dezamăgiţi după înfrângerea cu CFR Cluj

UTA

UTA a ajuns la trei meciuri consecutive fără victorie în Liga I, după ce a pierdut partida de pe propriul teren cu CFR Cluj, scor 0-1.

"E o senzaţie de amărăciune, de supărare, pentru că am controlat meciul de la un capăt la altul şi cred că meritam mult mai mult. E păcat, pentru că am avut ocazii şi nu am reuşit să înscriem. Nici dacă jucam încă o zi nu reuşeam să înscriem. A fost acea zi în care oricine trăgea nu scutura plasa" , a spus Ioan Hora.

"Prima repriza a fost grea şi am luat acest gol. Nu a fost atât de bine pentru noi, dar în a doua repriză a fost mai bine, am controlat jocul şi am dat ritmul, însă câteodată aşa este fotbalul. Am avut multe şanse de a marca, iar ei au avut o singura şansă, au marcat şi au câştigat meciul.

Trebuie să fim mai concentraţi, iar câteodată, atunci când eşti în careu, trebuie să încerci să fii mai calm şi să marchezi. A doua repriză a fost foarte bună, am controlat jocul, dar trebuia să marcăm. Trebuie să ţinem acest nivel pe toată durata partidei" , a declarat Roger Ferreira.

UTA - CFR Cluj 0-1

CFR Cluj a învins-o, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, pe UTA, într-un meci din etapa a zecea a Ligii I.

Golul a fost marcat de Chipciu, în minutul 27.

• UTA: Fl. Iacob – Vukcevic (Mercioiu ’90), Erico, Benga, Baravykas – Passaglia (Antal ’63), Batha – Ubbink, Miculescu (Isac ’46), Roger – I. Hora. Antrenor: Laszlo Balint
  • CFR Cluj: Bălgrădean – Cr. Manea, A. Burcă, Bouhenna, Camora – Culio (Cestor ’86), Bordeianu, A. Păun (Ştefan ’76) – Petrila (Gîdea ’86), V. Costache (Boateng ’65), Chipciu. Antrenor: Dan Petrescu