Absenţă de ultimă oră la Bayern Munchen. Cine va rata duelul cu Manchester City din Champions League

Bayern Munchen a anunţat o absenţă de ultimă oră pentru meciul tur cu Manchester City, din sferturile Champions League.

Atacantul camerunez Eric Maxim Choupo-Moting este accidentat la genunchi, iar clubul Bayern Munchen a anunţat luni că jucătorul bavarez nu va putea evolua în meciul cu Manchester City din Champions League.

Bayern Munchen a anunţat pe contul de Twitter al grupării că ˷Eric Maxim Choupo-Moting nu va putea face deplasarea la Manchester, atacantul este exclus din cauza unei probleme la genunchi”.

Meciul Manchester City – Bayern Munchen se va disputa marţi, în Anglia, pe Etihad Stadium.

În acest sezon, Eric Maxim Choupo-Moting a marcat zece goluri în Bundesliga şi alte trei în Champions League.

În vârstă de 34 de ani, Choupo-Moting a ajuns la Bayern Munchen în 2020, de la PSG. A mai trecut în carieră pe la Hamburg, Nuremberg, Mainz, Schalke 04 şi Stoke City.

Meciul Manchester City - Bayern Munchen, din prima manşă a sferturilor de finală din Champions League, are loc marţi, 11 aprilie, de la ora 22:00, pe Orange Sport 1.

Afla mai multe despre: bayern munchenchampions league