”Am fost mult sub ce mă aşteptam”. Concluziile lui Nae Constantin după eşecul cu Sepsi. Ce a spus despre problemele financiare

Petrolul

Nae Constantin (48 de ani) a tras concluziile după meciul pierdut de Petrolul Ploieşti în faţa celor de Sepsi. Antrenorul prahovenilor a vorbit şi despre problemele financiare existente la club. Totuşi, Petrolul se află încă în zona locurilor de play-off.

Petrolul Ploieşti a pierdut partida cu Sepsi, scor 0-2, în etapa a 18-a din Superligă.

Gazdele au deschis scorul prin Rondon, care a înscris cu o lovitură de cap, în minutul 16. Acelaşi Rondon a reuşit dubla în minutul 56, când a marcat pentru 2-0.

În minutul 66, Cosmin Matei a înscris şi el, dar golul a fost anulat pentru offside, după consultarea VAR.

La finalul meciului, Nae Constantin nu a fost mulţumit de prestaţia elevilor săi, dar speră ca echipa să îşi recapete forma la meciurile următoare.

”Am fost mult sub ce mă aşteptam să fim. Am avut doar două situaţii pe final. Nu ne rămâne decât să ne revenim repede. Nu vreau să vorbim de play-off. Trebuie să luăm meci cu meci. Nu cred că meritam să luăm puncte azi.

(n.r. despre Budescu) Orice timp care trece e un avantaj pentru el şi îl duce mai aproape de forma pe care a avut-o.

Sportul ăsta e făcut din greşeli şi noi am greşit mult. Cu greu am pe cineva de remarcat.

Noi am avut o perioadă mai bună când am avut probleme mai mari decât acum. Când se intră pe teren, trebuie să intri cu gândul la ce ai de făcut acolo”, a declarat Nae Constantin, după meci.

Petrolul se află pe poziţia a şasea în campionat, cu 26 de puncte.

Afla mai multe despre: petrolulnae constantin