”Am nevoie de jucători!”. Cererea disperată a lui Laszlo Balint către şefi: ”Conducerea ştie acest lucru”

Universitatea Craiova a remizat cu U Cluj, scor 1-1, într-un meci din etapa a doua a Superligii. Laszlo Balint a tras câteva semnale de alarmă pentru jucătorii săi după ce aceştia au fost dominaţi în partida de la Mediaş de formaţia nou-promovată.

La finalul jocului, Laszlo Balint nu a fost mulţumit de cum s-au prezentat anumiţi jucători importanţi din lot şi a atras atenţia conducerii că mai are nevoie de întăriri.

Tehnicianul de 43 de ani încă nu a obţinut nicio victorie într-un meci oficial pe banca oltenilor.

În trei meciuri jucate până acum în acest sezon, Craiova lui Balint a remizat de tot atâtea ori.

”A fost o primă repriză catastrofală şi cred că prima cauză e nivelul de angajament al grupului. Vorbesc de atitudine, concentrare.

Nu poţi să faci asemenea greşeli dacă ai pretenţii să te baţi la trofeu. Din fericire, am reuşit să mai reglăm anumite lucruri în repriza a doua. Am revenit, am egalat, dar nu a fost suficient.

Sunt dezamăgit de evoluţia câtorva jucători din prima garnitură. Am reacţionat în prima repriză, dar nu am putut întoarce rezultatul.

Categoric mai am nevoie de jucători! Conducerea ştie acest lucru şi se munceşte pentru asta.

Toată lumea din vestiar trebuie să înţeleagă greutatea acestui tricou din toate punctele de vedere. Toată lumea trebuie să ştie ce are de făcut, de la un antrenament până la orice meci oficial.

N-aş vrea să spun că e vorba de blazare. Nu putem să găsim scuze. E important ca jucătorii să înţeleagă anumite lucruri.

Am avut o discuţie apăsată cu ei la pauză şi fiecare trebuie să înţeleagă că trebuie să-şi asume lucruri”, a declarat Balint, după meci.

Afla mai multe despre: craiovabalint