”Am zis că e mai bine să renunţ”. De ce a cerut Florinel Coman insistent schimbarea în meciul decisiv dintre Farul şi FCSB

Florinel Coman (25 de ani) a explicat ce s-a întâmplat la episodul ciudat în care a cerut schimbarea în meciul decisiv cu Farul, din sezonul trecut.

Titlul în sezonul precedent din Superligă a fost decis în urma victoriei incredibile reuşite de Farul Constanţa în faţa celor de la FCSB.

Conduşi cu 0-2 încă din prima repriză, ”marinarii” au revenit excelent şi au câştigat respectivul duel cu 3-2.

Spre finalul meciului, a existat o fază cu Florinel Coman în prim plan, care gesticula insistent că are nevoie de schimbare.

La momentul respectiv, majoritatea oamenilor din fotbal au crezut că a fost un gest de frustrare a jucătorului de la FCSB, într-un moment în care meciul deja părea compromis pentru echipa sa.

Totuşi, Coman a explicat care a fost motivul principal al înlocuirii sale în partida decisivă cu Farul, în urma căreia FCSB a terminat încă un sezon fără titlu.

Acesta a acuzat crampe şi nu a dorit să rişte o nouă accidentare, în contextul deselor probleme medicale din ultimii doi ani.

”În minutul 80 am avut o incursiune pe partea stângă, am intrat în centru, am driblat, am şutat şi atunci mi s-au pus crampe pe ambele gambe.

Am mai tras de mine, dar am ieşit, am zis că e mai bine să renunţ decât să dau în altele, să mă accidentez mai rău”, a declarat Coman, potrivit Gsp.

Florinel Coman are de demonstrat şi în noul sezon că îşi poate căra echipa pe umeri, iar primit test este cel cu U Craiova 1948, din prima etapă a Superligii.

Afla mai multe despre: fcsbflorinel comanfarul fcsb