Arsenal îşi caută fundaş. Olandezul Jurrien Timber venit de la Ajax s-a rupt la al doilea meci oficial

Premier League

Jurrien Timber (22 de ani), s-a accidentat în prima etapă din Premier League în partida Arsenal - Nottingham Forest, scor 2-1.

Timber, cumpărat de la Ajax pentru suma de 40 de milioane de euro a jucat deja două partide în tricoul echipei londoneze. A bifat 76 de minute în Community Shield, meci câştigat de Arsenal la loviturile de departajare.

• 50 de minute a rezistat în partida cu Nottingham Forest din campionat, până la accidentarea sa la genunchi.

A fost schimbat în minutul 50 de Tomiyasu şi Arsenal a reuşit să obţină victoria cu scorul de 2-1.

Pe lista potenţialilor înlocuitori ai accidentatului Timber se află fundaşul Aymeric Laporte (29 de ani) de la rivala Manchester City.

Afla mai multe despre: arsenaltimber