Continuă seria slabă pentru Adi Mutu în Azerbaidjan! Neftci nu a reuşit să învingă una dintre cele mai slabe echipe din campionat

Neftci Baku nu îşi revine. Echipa antrenată de Adrian Mutu a ajuns la trei meciuri consecutive fără victorie în toate competiţiile.

Formaţia din capitala Azerbaidjanului a remizat, pe teren propriu, contra lui Sabail, echipă care a terminat pe penultimul loc în sezonul trecut. Fosta echipă a lui Michael Essien a deschis scorul în minutul 34, dar Neftci a egalat cu 10 minute înainte de final prin Kenny Saief, care a transformat o lovitură de la 11 metri. Mark Tamas ( ex- Sepsi) şi Yuri Matias (ex-CFR Cluj) au fost integralişti pentru gruparea din Baku.

Echipa lui Adi Mutu are doar un puncte după două etape şi se află pe antepenultimul loc. Pentru Neftci urmează returul cu Besiktas de la Istanbul din turul trei al calificărilor pentru grupele Conference League. În tur, turcii s-au impus cu 3-1, astfel că şansele de califcare ale azerilor sunt aproape nule.