Baba Alhassan, mesaj de adio pentru FC Hermannstadt, după ultimul său meci în tricoul sibienilor: "E puţin emoţionant"

Hermannstadt​

Mijlocaşul ghanez al celor de la FC Hermannstadt, Baba Alhassan, a jucat ultimul său meci pentru FC Hermannstadt, egalul cu scorul de 1-1 cu Sepsi Sf. Gheorghe.

FC Hermannstadt a remizat pe teren propriu cu Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1-1. Sibienii au marcat primii, prin Jipa, în primele şase minute ale partidei. Oaspeţii au reuşit egalarea pe final, în minutul 80, prin Kallaku, după ce au avut un gol anulat cu zece minute în urmă.

Alhassan a vorbit despre prestaţia sa din meciul cu Sepsi, terminat cu scorul de 1-1.

Baba Alhassan: "A fost o plăcere să joc alături de colegii mei"

"Din păcate n-am reuşit să câştigăm. A fost ok, nu am simţit ca a fost ultimul meu meci, am încercat să dau totul pentru a câştiga acest joc.

M-am antrenat toata săptămâna aşa că a fost mai bine să joc, asta a fost cea mai bună alegere pentru mine.

(n.r. despre tricou) Îl dedic colegilor mei, a fost o placere sa joc ălaturi de ei. E puţin emoţionant, a fost ultimul meu meci, nu ştiu dacă o să îi mai văd acum" a declarat Baba Alhassan, la flash interviu.

Cât despre plecarea la FCSB şi eventuala adaptare în tricoul "roş-albaştrilor".

(n.r. despre plecarea la FCSB) "Este o mare provocare pentru mine, o să mă bucur de vacanţă si vom vedea ce se va întâmpla.

(n.r. obiectivul la FCSB) Să merg acolo, să dau tot ce am mai bun, să câştigăm tot ce se poate." a declarat Alhassan.

Ghanezul a vorbit şi despre presiunea de la FCSB, impusă de patronul liderului din Superliga, Gigi Becali.

"Sunt banii lui, el face ceea ce doreşte, e normal, până la urmă, el decide pe banii lui, trebuie să joc bine pe teren, totul depinde de mine. Nu îmi este teamă, jucăm fotbal." a încheiat Alhassan.

Afla mai multe despre: fc hermannstadtbaba alhassanfcsbsuperligasepsi