Bicfalvi, briliant în campionatul Rusiei. ”Dublă” pentru Ural, în victoria cu Dinamo Moscova

Eric Bicfalvi a marcat două goluri în victoria celor de la Ural, echipa la care este legitimat, cu Dinamo Moscova, scor 3-2.

Fotbalistul echipei Ural, Eric Bicfalvi, a înscris două goluri în meciul câştigat, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-2, în faţa formaţiei Dinamo Moscova, în etapa a 27-a a campionatului Rusiei.

Bicfalvi a marcat în minutele 28 şi 67. Celălalt gol al învingătorilor a fost înscris de Miksic ’31.

Dinamo Moscova a condus cu 1-0, Zakarian fiind cel care a deschis scorul, în minutul 7. Pentru gazde a mai înscris N’Jie ’80.

De la Dinamo Moscova, în minutul 84, a fost eliminat Skopinţev.

Eric Bicfalvi a evoluat pe toată durata partidei, iar la sfârşitul acesteia, a fost desemnat jucătorul meciului.

Dinamo Moscova ocupă locul doi în clasament, cu 52 de puncte, în timp ce Ural este pe 14, cu 27 de puncte.

Bicfalvi evoluează la Ural din ianuarie 2017. În actualul sezon a reuşit opt goluri şi două assist-uri, în 25 de partide.

Afla mai multe despre: bicfalviural