Ce a avut de spus Nicolo Napoli după U Cluj - U Craiova 1948 1-3: ”Merităm să fim sus în clasament”

Ce a avut de spus Nicolo Napoli după U Cluj -  U Craiova 1948 1-3: ”Merităm să fim sus în clasament”

FC U Craiova

Nicolo Napoli (61 de ani) a tras concluziile după victoria categorică obţinută de U Craiova 1948 în faţa celor de la U Cluj.

U Craiova 1948 a învins-o pe U Cluj, scor 3-1, în etapa a treia din play-out-ul Superligii. Atacantul Craiovei, Chiţu, a reuşit un hat-trick.

Formaţia olteană a început în forţă partida de la Mediaş şi în minutul 7 conducea cu 2-0.

Chiţu a deschis scorul în minutul 5, din pasa lui Asamoah, iar, în minutul 7, tot Chiţu a înscris.

Scorul a fost majorat în minutul 27, de acelaşi Chiţu, de această dată profitând de o pasă a lui Bauza.

În minutul 53, clujeanul Miron a fost eliminat pentru un fault la Bahassa, după ce arbitrul Iulian Călin a consultat sistemul VAR.

Scorul final a fost stabilit în minutul 90+2, când Duarte a trimis în propria poartă.

Ce a avut de spus Nicolo Napoli după U Cluj -  U Craiova 1948 1-3

La capătul meciului, Nicolo Napoli a reacţionat şi a fost mulţumit de cele trei puncte obţinute de echipa sa.

Cu acestea, U Craiova 1948 a devenit lider în play-out, cu 26 de puncte.

”Felicit băieţii, am făcut un meci foarte bun. Rezultatul este meritat. Sunt trei puncte importante şi mergem înainte.

Fotbaliştii din lot sunt fotbalişti buni şi merităm să fim sus în clasament. Meci de meci jucăm pentru a câştiga cele trei puncte.

Dacă adversarii sunt mai buni, asta e. O să vedem cu cine jucăm şi unde ne aflăm etapă de etapă. Noi suntem pregătiţi pentru orice meci”, a declarat Napoli, după meci.

Afla mai multe despre: nicolo napoliu craiova 1948