Ce a deranjat-o pe Simona Halep în timpul partidei câştigate cu Coco Gauff: ”Din nou am avut probleme cu asta”

Simona Halep

Vineri, Simona Halep a reuşit să îşi asigure calificarea în semifinalele turneului de la Toronto, după ce a învins-o pe Coco Gauff cu 6-4, 7-6 (2).

Ce a deranjat-o pe Simona Halep în timpul partidei câştigate cu Coco Gauff

Simona Halep, numărul 15 WTA şi favorită 15, s-a calificat, vineri, în semifinalele turneului de categorie WTA 1000 de la Toronto.

Halep a trecut în sferturi de sportiva americană Coco Gauff (11 WTA, cap de serie  10), scor 6-4, 7-6 (2), într-o oră şi 47 de minute.

În urma partidei, Simona a vorbit la superlativ despre adversara de abia învinsă şi a recunoscut că a avut probleme pe parcursul partidei, din cazua vântului.

Coco este o jucătoare foarte bună, mi-e greu mereu împotriva ei. Am avut din nou probleme cu vântul, dar a fost un meci foarte bun.

A trebuit să rămân concentrată la fiecare minge şi să lupt”, a declarat Halep după meciul cu Gauff, în interviul de pe teren.

În faza următoare, românca o va întâlni pe câştigătoarea meciului Jessica Pegula (SUA, cap de serie 7) – Iulia Putinţeva (Kazahstan).

Afla mai multe despre: simona halep