VIDEO | Latovlevici nu e Budescu! Gafă incredibilă a fundaşului stânga după ce a încercat o pasă cu exteriorul: Compagno a profitat şi a înscris

FC U Craiova

Vineri, de la ora 21:30, FC Argeş a primit vizita lui FC U Craiova, în cea de a cincea etapă a Superligii. După doar trei minute, Andrea Compagno a deschis scorul pentru gazde, în urma unei gafe incredibile a lui Iasmin Latovlevici.

Latovlevici nu e Budescu

Sub comanda lui Marius Croitoru, FC U Craiova a avut parte de un început impresionant de campionat, chiar dacă rezultatele nu reflectă prestaţiile bune reuşite de olteni.

Echipa familiei Mititelu a fost înfrântă de rivala din oraş şi de Farul Constanţa, dar a reuşit să obţină o remiză cu FCSB şi să o învingă pe CFR Cluj.

Iar vineri seara, FC U Craiova o înfrunta pe FC Argeş în Trivale, iar meciul a început cum nu se putea mai bine pentru oaspeţi.

Andrea Compagno a deschis scorul în minutul 3, în urma unei gafe incredibile a lui Iasmin Latovlevici, care a dorit să îi paseze cu exteriorul lui Greab.

Din păcate pentru experimentatul fundaş, pasa sa nu a fost destul de puternică, iar Compagno a interceptat balonul şi a deschis scorul.

Afla mai multe despre: compagno