Ce se va întâmpla cu Liviu Ciobotariu. ”Nu ascund faptul că am mai multe oferte”. Ce a declarat antrenorul lui FC Voluntari după meciul cu Chindia

Liviu Ciobotariu a tras concluziile la finalul partidei dintre Chindia şi FC Voluntari, scor 2-2.

Tehnicianul ilfovenilor s-a declarat mulţumit de parcursul echipei sale din play-out-ul Superligii dar a tras un semnal de alarmă, referitor la jocul ilfovenilor din repriza secundă. De asemenea, fostul component al Generaţiei de Aur a spus că nu exclude să semneze cu un alt club la finalul acestui sezon.

” (n.r. Aţi avut emoţii?). ”Cu emoţii pe final. În prima repriză am făcut un joc bun, am condus şi la două goluri diferenţa. În a două repriză nu mi-a plăcut, am fost total dezamăgit pentru că am primit foarte rapid gol, apoi am intrat un pic în degringoladă, am încasat şi al doilea gol şi puteam şi pierde acest joc pe final.

Am rămas cu satisfacţia că nu am pierdut în acest play-out. M-aş fi bucurat să terminăm pe primul loc. Aşa va trebui să facem deplasarea la Craiova ( n.r. meciul de baraj pentru Conference League cu FC U Craiova). Ne dorim foarte mult să trecem de acest baraj. Nu ştiu neapărat dacă a existat o relaxare. Am primit golurile foarte rapid şi atunci toate lucrurile s-au dereglat.

Am intrat puţîn în panică, ceea ce nu trebuia să se întâmple. Am în componentă jucători care trebuiau să îşi păstreze calmul. Noi nu am venit să retrogradăm pe nimeni, am venit să ne jucăm şansa de a termina pe primul loc. Trebuie să jucăm cu Craiova la victorie pentru că altă şansă nu avem, fiindcă este un singur meci.

Avem moral bun şi vom merge încrezători. Eu sunt în situaţia lui Mihai Popa. Şi mie mi se termină contractul pe dată de 30 iunie. Mai avem un meci de jucat. Nu ascund faptul că sunt contactat de mai multe echipe, atât din zona golfului cât şi din România. După baraj voi lua o decizie în ce parte mă voi duce”, a declarat Liviu Ciobotariu.

Afla mai multe despre: fc voluntariliviu ciobotariufc u craiova