Ceahlăul - Chindia 1-1. Golul gazdelor a fost marcat de fiul lui Florentin Petre

Liga 2

Ceahlăul Piatra Neamţ a încheiat la egalitate cu Chindia Târgovişte, în ultima partidă din runda a şasea din a doua ligă a României.

Remiză între Ceahlăul - Chindia 1-1. Golul gazdelor a fost marcat de Patrick Petre

Formaţia Ceahlăul Piatra Neamţ a remizat, marţi, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Chindia Târgovişte, în etapa a şasea a Ligii a II-a.

Pentru Ceahlăul a marcat Patrick Petre,  fiul lui Florentin Petre, în minutul 27, iar pentru Chindia a înscris Marc, în minutul 90+1.

În clasament, Ceahlăul este pe locul 6, cu 10 puncte, în timp ce Chindia este pe 10, cu 7 puncte.

Reacţia ironică a unui jucător după plecarea de la Chindia

În vârstă de 27 de ani, Andrei Blejdea a plecat de la Chindia Târgovişte, după doar patru meciuri.

”Mulţumim, Andrei Blejdea! Clubul Chindia Târgovişte şi jucătorul Andrei Blejdea au reziliat contractul pe cale amiabilă. Mult succes!”, au postat cei de la Chindia, pe Facebook, la finalul lunii trecute.

Ulterior, fotbalistului i-a scăpat un mesaj ironic, semn că nu s-a simţit bine la echipa din Târgovişte: ”Mulţumesc, Chindia, pentru mai nimic”.

Afla mai multe despre: liga 2patrick petreceahlaul chindia