Cristi Balaj a dat anunţul! Probleme pentru CFR după meciul cu Oţelul: "Simte ceva şi am zis să nu riscăm"

CFR Cluj

Principalul atacant al celor de la CFR Cluj, Daniel Bîrligea, a ieşit la pauza meciului cu Oţelul, scor final 0-0.

Internaţionalul român a ieşit accidentat la pauza meciului din etapa a 13-a, de acasă, cu Oţelul Galaţi, terminat 0-0. CFR Cluj rămâne pe locul 2 în Superliga după egalul cu Oţelul.

Preşedintele clublui, Cristi Balaj, a explicat situaţia medicală a atacantului.

Cristi Balaj: "Am zis să nu riscăm"

„Rămâne de văzut ce are Bîriligea. D-aia a ieşit de pe teren la pauză. D-aia a fost schimbat. Simte ceva şi rămâne de văzut. Nu ştim exact.

Am zis să nu riscăm, a fost şi o formă de prevenţie. Simte ceva la muşchi, dar nu e foarte grav. Putea fi mai grav dacă ar fi continuat”, a declarat Balaj, conform Fanatik.

CFR Cluj este pe locul doi în Superliga, la trei puncte în spatele liderului FCSB. FCSB a reuşit doar un egal în meciul de acasă, cu Voluntari.

Clujenii au ajuns la patru meciuri fără înfrângere în Superliga şi la al doilea egal consecutiv.

Astfel, în centrul atacului clujenilor rămâne o variantă spaniolul Jefte Betancor.

Daniel Bîrligea a debutat în tricoul echipei naţionale a României în partida câştigată de tricolori cu scorul de 4-0, împotriva Andorrei.

Afla mai multe despre: cfr clujcristi balajdaniel birligea