Cum este privită în Scoţia revenirea lui Ianis Hagi după mai bine de un an de pauză: ”A lipsit foarte mult pentru Rangers”

Stranieri

Revenirea lui Ianis Hagi (24 de ani) la Rangers după teribila accidentare de la începutul anului trecut este privită cu încredere de presa scoţiană.

Ianis Hagi a revenit într-un meci oficial pentru Rangers după mai bine de un an de pauză. Mijlocaşul român a jucat 45 de minute în partida cu Patrick Thistle, în Cupa Scoţiei.

Ianis Hagi a început din primul minut meciul respectiv şi a fost scos la pauză de antrenorul Michael Beale, care a fost şi protagonistul unui moment de fair-play.

Rangers a învins cu scorul de 3-2 pe Patrick Thistle şi s-a calificat în semifinalele Cupei Scoţiei.

Presa din Scoţia a salutat revenirea lui Ianis Hagi după aproape 13 luni de la accidentarea teribilă din luna ianuarie a anului trecut, suferită tot într-un meci din Cupa Scoţiei.

”Va fi un mare, mare impuls să-l avem înapoi. A lipsit foarte mult pentru Rangers în ultimul an, în urma accidentării pe care a suferit-o.

A fost un jucător cheie pe extreme pentru Steven Gerrard când era în formă şi juca constant, marcând goluri şi oferind pase decisive.

Le-a lipsit prezenţa sa pe acea parte”, a subliniat jurnalistul Pete O’Rourke, pentru GiveMeSport.

Cotat la şapte milioane de euro, Ianis Hagi a bifat 87 de prezenţe la Rangers, reuşind 15 goluri şi 21 de pase decisive.

Afla mai multe despre: ianis hagirangers