David Kiki (32 de ani), fundaşul lateral din Benin care s-a despărţit recent de FCSB, a dezvăluit anumite lucruri din experienţa sa la formaţia "roş-albastră".
Dublu campion al României, cu Farul şi cu FCSB, Kiki a impresionat în primii săi ani din Superliga. Crescut în Franţa, Kiki a ajuns în România în anul 2022, la Farul, de la Arda Kardzhali.
Titular la gruparea lui Gică Hagi, Kiki a fost cooptat de FCSB în vara anului 2024 şi s-a alăturat formaţiei "roş-albastre". Kiki a avut parte de minute limitate la FCSB, echipă pentru care a evoluat doar în 17 partide.
- Aplicaţia Orange Sport este gratuită şi poate fi descărcată din Google Play şi App Store.
Beninezul a vorbit despre aventura sa la clubul patronat de Gigi Becali şi a dezvăluit faptul că se simte dezamăgit după ce nu a avut ocazia de a-şi arăta calităţile în tricoul "roş-albastru".
- Vrei să vezi cele mai tari competiții sportive, oriunde ai fi? Ia-ți oferta Orange Love pentru fibră și TV.
David Kiki: "Sunt frustrat că nu am avut şansa să-mi arăt adevăratul potenţial"
"Ce pot să spun e că mi-ar fi plăcut ca lucrurile să se desfăşoare diferit. Ăsta e fotbalul şi am avut multe de învăţat, dar ăsta e sfârşitul. Am avut un început bun după ce FCSB m-a transferat, dar încet-încet lucrurile au început să se complice pentru mine.
Mai întâi a fost accidentarea şi apoi în al doilea sezon din cauza unor decizii şi a unor factori care nu au depins de mine, în ciuda determinării mele şi a muncii enorme de la antrenamente nu am mai jucat.
Sunt frustrat că nu am avut şansa să îmi arăt adevăratul potenţial la FCSB, dar am învăţat foarte multe din această situaţie, ceea ce mă va ajuta de-acum în carieră.", a declarat David Kiki, la Fanatik.
Afla mai multe despre: fcsb, david kiki, superliga







