De la victorii cu FCSB şi CFR, la eşec cu Sepsi. Craiova, de nerecunoscut pentru Panduru: ”O diferenţă de la cer la pământ” | EXCLUSIV

Basarab Panduru a comentat eşecul înregistrat de Universitatea Craiova cu Sepsi, în Cupa României.

Universitatea Craiova a pierdut cu Sepsi, scor 1-2, în prima manşă din semifinanele Cupei României.

Acest eşec a venit în urma unei perioade de vis pentru formaţia din Bănie.

În Liga 1, gruparea din Craiova a obţinut trei rezultate mari în ultimele trei etape. Oltenii au învins-o pe FCSB, scor 2-0, pe Arena Naţională, pe CFR Cluj, scor 3-2, pe ”Ion Oblemenco”, şi pe Farul Constanţa, scor 3-0, tot în deplasare.

Pe fondul acestor succese înregistrate în campionat, Universitatea Craiova s-a deplasat la Sfântu Gheorghe, dar a suferit un eşec, care i-a adus cu picioarele pe pământ pe elevii lui Reghecampf, suspendat pentru respectiva partidă.

Basarab Panduru a comentat evoluţia echipei din Bănie, una care l-a dezamăgit crunt. Fostul om din staff-ul lui Reghe a fost surprins de câte greşeli au fost în stare jucătorii Craiovei.

”După alea trei meciuri foarte bune, să joci cum ai jucat prima repriză e o diferenţă de la cer la pământ. Mare diferenţă a fost prima repriză, pentru că la începutul reprizei a doua, vreo 10-15 minute, s-au dus acolo, au egalat, au jucat. După care au revenit la ce au fost în prima repriză.

În primele 30 de minute nu ştiu dacă au dat vreo pasă bună, fără să exagerez. Toţi jucătorii... pase greşite şi mingi pierdute. Atâtea greşeli... la goluri, la faza aia cu Ştefănescu... norocul tău că se împiedică în minge şi nu dă gol. Pigliacelli sare să prindă mingea, nu o prinde, cade pe ăla... Toate, toate, una după alta, au venit aşa de la începutul până la sfârşitul meciului, exceptând minutele 45 cu 60.

Toţi jucătorii au fost mult sub ce au jucat la Farul. Te gândeşti dacă cumva ai gestionat bine. E deplasare complicată, Craiova, Farul, Sepsi (n.r. unde a jucat Universitatea ultimele meciuri)”, a declarat Panduru, la Orange Sport.

Returul dintre Universitatea Craiova şi Sepsi, din semifinalele Cupei României, va avea loc pe data de 11 mai.

Afla mai multe despre: craiovapanduru