Dennis Man, rezervă neutilizată la Parma. Nu a bifat niciun minut după ce a revenit din accidentare

Dennis Man (24 de ani) nu a prins niciun minut în partida dintre Parma şi Ternana, deşi a fost pe banca de rezerve.

Parma a încheiat la egalitate partida din deplasare cu Ternana, scor 1-1, în etapa a 24-a din Serie B.

Gazdele au deschis scorul în minutul 4, prin Palumbo, iar oaspeţii au egalat în minutul 36, prin Bernabe.

Revenit după o accidentare suferită în urmă cu o lună, Dennis Man a fost pe banca de rezerve tot meciul.

Antrenorul Fabio Pecchia nu i-a acordat niciun minut în acest meci, deşi Parma căuta golul victoriei pe final, un gol care ar fi urcat-o până pe locul 6 în clasament.

Celălalt român legitimat la Parma, Valentin Mihăilă, nu a făcut parte din lotul deplasat pentru partida cu Ternana, fiind şi el accidentat în momentul de faţă.

În clasamentul din Serie B, Parma ocupă locul 8, cu 34 de puncte acumulate în 24 de etape.

Pisa, echipă din lotul căreia fac parte internaţionalii români Olimpiu Moruţan, Adrian Rus şi Marius Marin, a câştigat cu Reggina (2-0) şi a urcat pe locul 7, cu 34 de puncte.

Afla mai multe despre: dennis manparmaserie b