Doi jucători remarcaţi de Nicolo Napoli după victoria cu FC Argeş: ”Nu tot timpul joacă, dar a făcut o treabă super”

Nicolo Napoli a tras concluziile, după succes obţinut de FC U Craiova pe teren propriu cu FC Argeş, scor 2-1.

Tehnicianul italian a dat dovadă de fair-play şi a declarat că nu i-ar fi acordat lui Grigore Tuda cartonaşul roşu, la faza în care fundaşul piteştenilor a fost eliminat în prelungirile partidei. Napoli a evidenţiat la interviu jocul bun prestat de Aurelian Chiţu, autorul golurilor echipei gazdă dar şi prestaţia portarului Robert Popa.

”Am început bine, aveam 2-0 la finalul primei reprize. Am vorbit cu băieţii, le-am zis că e un meci foarte dificil, s-a întâmplat asta, dar important e că la final am câştigat meciul.

Pentru mine, nu era roşu, dar arbitrul i-a dat roşu, bine că VAR a intervenit. Vrem victorie (n.r. în ultima etapă) pentru a ajunge cât mai sus posibil, cred că avem baraj, dacă ne oprim în play-out...

Vedem cum sunt fotbaliştii şi după decid pe cine bag în teren. (n.r. Popa) Nu tot timpul joacă în poartă, dar a făcut o treabă super.

(n.r. Chiţu s-a descurcat) Foarte bine, două goluri, avea posibilitatea să îl dea şi pe al treilea, dar foarte bine pentru echipă şi pentru el”, a declarat Nicolo Napoli, după victoria cu FC Argeş.

În următoarea etapă, FC U Craiova se va deplasa la Arad pentru meciul cu UTA, echipă ce a eliminat-o din sferturile de finală ale Cupei României.

Afla mai multe despre: craiovafc argeşnapoli