”Eu asta am remarcat”. Mihai Stoica îl contrazice pe Dan Petrescu: ”De ce i-ai dat?”. Zotta îl pune şi el la punct: ”Nu juca cu FCSB” | EXCLUSIV

CFR Cluj

Mihai Stoica şi Contantin Zotta au analizat prestaţia campioanei CFR Cluj, în meciul pe care aceasta l-a câştigat în faţa formaţiei CS Mioveni, scor 4-2, într-o partidă cu peripeţii, iar ambii oameni de fotbal au avut poziţii ferme în ceea ce o priveşte pe gruparea lui Dan Petrescu.

La Cluj, scorul a fost deschis de CS Mioveni, prin Bogdan Rusu, în minutul 7, la o pasă trimisă greşit acasă de Bordeianu, fază care l-a prins pe picior greşit pe portarul gazdelor, Scuffet.

CFR a egalat în minutul 34, când Debeljuh a înscris cu capul din centrarea lui Bordeianu. După patru minute, Debeljuh a reuşit ”dubla„ înscriind din pasa lui Deac.

Deac a majorat scorul, din penalty, în minutul 45+2, după un fault al lui Oancea la Camora.

Bogdan Rusu a redus din diferenţă în minutul 60, din pasa lui Antal, iar în minutul 63 arbitrul Bogdan Dumitrache a fost nevoit să întrerupă partida după ce au apărut probleme la instalaţia de nocturnă a stadionului ”Dr. Constantin Rădulescu”.

Jocul a fost reluat după mai bine de o jumătate de oră.

Tabela a fost închisă de Hoban, pentru CFR, în minutul 72, când a înscris din pasa lui Deac.

La finalul jocului, Dan Petrescu a subliniat faptul că mai are nevoie de transferuri.

”Vrem jucători! Nu avem o listă de transferuri, sunt nişte jucători pe care vrem să-i luăm pentru Europa, dar vom vedea”, preciza antrenorul de 54 de ani.

După ce a văzut cele afirmate, Mihai Stoica a ţinut să-i atragă atenţia lui Petrescu referitor la campania de transferuri a CFR-ului din această vară.

”Eu altceva am remarcat. Dan Petrescu a spus că face şi vrea multe transferuri. Din cele foarte multe transferuri, Mistrati, Brucic, Braun, Muhar, Scuffet, Kolinger şi Jefte, au jucat doar Jefte si portarul (n.r. Scuffet).

În rest a jucat doar echipa de anul trecut. Dacă mai vrei transferuri, atunci de ce i-ai dat pe Dugandzic şi pe Costache (n.r. la Rapid)”, a declarat Mihai Stoica, Orange Sport.

Constantin Zotta nu a fost nici el impresionat de victoria lui CFR Cluj, echipă de la care aşteaptă mai mult.

”N-a arătat ca o campioană. Chiar Deac recunoaşte. A început 0-1, au marcat după două greşeli mari la Mioveni şi un penalty cu VAR.

Aşa cum ne-am obişnuit, campioana României s-a retras. Nu e soluţia cea mai bună. Introduci doi mijlocaşi defensivi. Nu juca cu FCSB”, a adăugat şi Zotta.

Afla mai multe despre: cfr clujdan petrescu