Faza care i-a enervat pe cei de la FCSB! Roş-albaştrii s-au bucurat degeaba la eurogolul lui Florinel Coman. A procedat corect arbitrajul video?

Florinel Coman a marcat un gol de senzaţie în minutul 52 al derby-ului cu CFR Cluj, însă reuşista lui ”Mbappe” a fost anulată de arbitrajul video.

După o primă repriză în care formaţia lui Mandorlini a avut ocaziile mai mari, FCSB a ieşit mult mai hotărâtă de la vestiare şi a ratat o sumedenie de oportunităţi. La şapte minute de la reluare, la scorul de 1-1, Florinel Coman l-a învins pe Răzvan Sava cu o execuţie de la 25 de metri, însă bucuria roş-albaştrilor a durat doar câteva secunde, până la intervenţia VAR.

George Găman l-a chemat pe Sebastian Colţescu la marginea terenului pentru a analiza un presupun fault, la faza premergătoare golului lui Coman. După câteva minute, Colţescu a decis că Vali Creţu l-a faultat pe Otele şi a decis anularea golului spre indignarea oaspeţilor.