FOTO | Alex Cicâldău, gol fabulos împotriva Moldovei! Mijlocaşul a înscris direct din lovitură liberăgalerie foto

Echipa națională

În avantaj la pauza meciului cu Moldova, după golurile lui Olimpiu Moruţan şi Denis Drăguş, România a reuşit să puncteze pentru 3-0 prin Alex Cicâldău. Fostul mijlocaş al Universităţii Craiova a marcat direct din lovitură liberă. A fost al treilea gol al său sub tricolor.

Alex Cicâldău, gol fabulos împotriva Moldovei

După înfrângerea din ultimul meci amical, împotriva Sloveniei, aşeptările erau ridicate înaintea partidei cu Moldova. O înfrângere împotriva ”fraţilor” de peste Prut ar fi declanşat un haos incredibil la naţionala noastră.

Din fericire, ”tricolorii” şi-au respectat blazonul de favoriţi încă din prima repriză, iar la pauză conduceau deja cu 2-0, graţie primului gol marcat de Moruţan pentru România şi celui de al doilea pentru Drăguş, după cel din meciul cu Slovenia.

În repriza secundă, Alex Cicâldău a decis rezultatul. Mijlocaşul central a marcat fabulos pentru 3-0, direct din lovitură liberă.

Afla mai multe despre: alex cicâldău