FOTO | Lui Daniel Paraschiv i-a luat doar un minut să marcheze primul său gol pentru România! Faza incredibilă reuşită de atacant galerie foto

Echipa națională

În avantaj la pauza meciului cu Moldova, după golurile lui Olimpiu Moruţan şi Denis Drăguş, România a reuşit să puncteze pentru 3-0 prin Alex Cicâldău, înainte ca Daniel Paraschiv să marcheze golul patru la doar un minut după ce fusese ”aruncat” în teren.

Lui Daniel Paraschiv i-a luat doar un minut să marcheze primul său gol pentru România

Convocat la naţională după accidentarea lui Florin Tănase, Daniel Paraschiv nu a primit şansa de a debuta împotriva Sloveniei, dar i s-au ”înmânat” 20 de minute împotriva Moldovei.

Aruncat pe teren în minutul 70, Daniel Paraschiv a câştigat instant un penalty, în urma unui duel cu Igor Armaş, cu prima sa atingere, reuşind să transforme lovitura de la 11 metri în minutul 71.

Fotbalistului i-a luat în jur de un minut pentru a marca primul său gol sub tricolor.

Afla mai multe despre: paraschiv