George Puşcaş, debut de coşmar în Serie B. Când a intrat, Bari avea 2-0. Scorul final, 2-2. Italienii nu l-au iertat

George Puşcaş (27 de ani) a debutat la Bari într-un meci care s-a încheiat cum nu se poate mai rău pentru formaţia din Serie B.

Bari a încheiat la egalitate duminică, în deplasare, scor 2-2, cu Ascoli, în etapa a 21-a din Serie B.

Bari a avut o primă repriză excelentă la Ascoli, conducând cu 2-0 la pauză. Giuseppe Sibilli a deschis scorul în minutul 10 pentru oaspeţi, iar Malcom Edjouma a stabilit scorul pauzei în minutul 20, marcând primul său gol în Serie B.

Gazdele au reuşit să egaleze în numai şapte minute, prin Pedro Mendes, care a înscris în minutele 72, din penalty, şi 79.

Edjouma a fost titular la Bari şi a ieşit de pe teren, înlocuit, în minutul 77.

Tot la Bari a debutat şi atacantul român George Puşcaş, care a intrat în joc în minutul 60, când scorul era 2-0.

Dar oaspeţii nu au reuşit să ţină de rezultat, astfel că au pierdut avantajul de două goluri, scorul final fiind de egalitate, 2-2.

Reacţia presei peninsulare după debutul lui Puşcaş la Bari

Presa din Italia a reacţionat după ce atacantul naţionalei României a bifat primele sale minute la Bari, acolo unde este împrumutat de Genoa până la finalul sezonului.

”Intră în cel mai prost moment şi nu reuşeşte să aibă vreun impact”, au scris jurnaliştii de la Tuttomercatoweb.

În clasament, Bari ocupă poziţia a 10-a, cu 27 de puncte, iar Ascoli este pe locul 18, cu 19 puncte.

Afla mai multe despre: george puscasbariserie bstranieri