VIDEO | George Puşcaş a debutat la Bari. Malcom Edjouma a marcat primul gol în Serie B

George Puşcaş (27 de ani) a debutat la Bari, în meciul în care Malcom Edjouma (27 de ani) a reuşit primul său gol la formaţia din Italia.

UPDATE | Deşi a condus la pauză cu 2-0, Bari nu a reuşit să câştige. A fost egalată până la final.

”Dubla” lui Pedro Mendes, din minutele 72 (penalty) şi 79, le-a adus celor de la Ascoli un punct.

În urma acestui rezultat, Bari ocupă locul 10, cu 27 de puncte, în timp ce Ascoli rămâne pe locul 18, cu 19 puncte.

VIDEO | Puşcaş a debutat, Edjouma a marcat

Bari, echipa unde a ajuns recent George Puşcaş, s-a deplasat pe terenul celor de la Ascoli cu ocazia meciului din etapa a 21-a din Serie B.

Iar în prima repriză, echipa oaspete a făcut legea. Mai întâi, Sidibilli a deschis scorul în minutul 9, din penalty.

Bari şi-a dublat avantajul în minutul 20. Autorul golului a fost nimeni altul decât Malcom Edjouma, fostul jucător al celor de la FCSB.

Este prima reuşită a mijlocaşului de 27 de ani în tricoul italienilor, în 12 apariţii pe teren.

La primul meci după ce l-a împrumutat, românul George Puşcaş a început la Bari pe banca de rezerve, dar a intrat în minutul 60, în locul lui Kallon, un vârf de atac din Sierra Leone.

În prima parte a sezonului, atacantul naţionalei României a făcut parte din lotul celor de la Genoa, unde a adunat opt meciuri în Serie A, fără vreo contribuţie ofensivă.

Afla mai multe despre: bariserie bgeorge puscasmalcom edjouma