Gicu Grozav, după ce a adus cu un eurogol prima victorie a Petrolului: ”Ca în vremurile bune”. Gânduri la echipa naţională

Petrolul

Gicu Grozav a tras concluziile după ce a adus prima victorie a Petrolului de la revenirea în prima divizie. Fotbalistul de 31 de ani a marcat cu o lovitură de cap spectaculoasă, în minutul 23, contra lui U Cluj. A fost unica reuşită a meciului.

Petrolul Ploieşti a reuşit prima victorie din această ediţie a Superligii, scor 1-0 (1-0) cu Universitatea Cluj, în deplasare, în primul meci al etapei a patra din Superligă.

Clujenii au ratat un penalty, pe finalul primei reprize, moment în care şi Nae Constantin, antrenorul prahovenilor, a fost eliminat de arbitrul Andrei Chivulete.

La finalul meciului, Gicu Grozav s-a bucurat că Petrolul a reuşit să obţină prima victorie stagională şi a mărturisit că se gândeşte şi la echipa naţională.

`O victorie muncită, importantă. Ne bucurăm că am luat cele trei puncte. A fost o deplasare grea.

(n.r. despre gol) Ca în vremurile bune. Punctele sunt cele mai importante. Nu contează cine marchează. O să arătăm în continuare că merităm să rămânem în prima ligă.

(n.r. despre eliminarea lui Nae Constantin) Nu ştiu ce s-a întâmplat acolo. Noi ne-am văzut în continuare de treabă.

Îmi doresc să fiu sănătos, să joc meci de meci şi să îmi ajut echipa cât de mult pot.

Şi meciul trecut am făcut un meci bun, contra celor de la Sepsi, o echipă puternică.

Cât voi activa ca fotbalist, normal că mă gândesc la echipa naţională. Orice jucător se gândeşte”, a declarat Grozav, după meci.

Afla mai multe despre: petrolulgicu grozav