Ianis Hagi a debutat la Rangers. Românul introdus la scorul de 0-0 în partida cu Aberdeen

Stranieri

Rezervă la câteva zile după ce a fost achiziţionat de Rangers, Ianis Hagi a debutat pe Ibrox Park.

Ianis Hagi a fost trimis în teren de Steven Gerrard la scorul de 0-0 în partida cu Aberdeen. Românul a fost aplaudat de fani şi l-a schimbat în minutul 77 pe experimentatul Arfield.

Cu Hagi în teren, Rangers a căutat golulş victoriei, dar la final nu a reuşit să se impună. Ianis a trimis un sut periculos in minutul 81, insa mingea a fost blocata de un jucator advers.

Rangers a remizat pe teren propriu cu Aberdeen, scor 0-0. Rangers e pe 2 cu 57 de puncte, în timp ce lider rămâne rivala Celtic, cu 61 de puncte. Etapa viitoare, Rangers joacă tot pe teren propriu contra celor de la Hibernian.

Afla mai multe despre: ianis hagi