Jucătorii Rapidului, şocaţi după premiera trăită la Mioveni: ”Am întâlnit o echipă în vacanţă şi am luat bătaie”

Rapid

Jucătorii formaţiei Rapid nu îşi explică ce au putut trăi la Mioveni, acolo unde au pierdut în ultima etapă a play-out-ului din Liga 1.

Giuleştenii au fost înfrânţi de CS Mioveni, scor 2-3, şi au încheiat play-out-ul Ligii 1 pe poziţia a treia, cu 39 de puncte.

Jucătorii pregătiţi de Adrian Mutu nu au înţeles cum Rapid a reuşit să egaleze de două ori, iar după, de fiecare dată, să primească goluri, la faza imediat următoare.

Alexandru Albu a recunoscut că este prima dată în carieră când are de a face cu o asemenea situaţie.

”Ne este ruşine tuturor faţă de suporteri, pentru că au venit două, trei mii după noi, ne-au încurajat, au crezut în noi.

N-am mai trăit aşa ceva, să dau gol şi să iau într-un minut, iar am dat gol, iar am luat gol într-un minut.

Am întâlnit o echipă care a fost în vacanţă şi am luat bătaie. Dacă avem pretenţii de Europa League sau de Conference League, trebuie să arătăm ca o echipă mare, să stăm concentraţi din primul minut până în ultimul minut”, a declarat Albu, după meci.

Alexandru Albu a bifat 34 de meciuri în campionat, în acest sezon, pentru Rapid. A marcat şapte goluri şi a dat două pase decisive. Mai are două prezenţe şi în Cupa României.

Afla mai multe despre: alburapid