VIDEO | FC Argeş - FCSB 1-2. Vicecampioana nu a mai dat-o în bară pe final şi la Piteşti. Toate golurile, după pauză

FCSB a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa FC Argeş, în etapa cu numărul 27 a Superligii. Pentru FCSB au marcat Şut (48) şi Sorescu (54), în timp ce pentru formaţia din Trivale a punctat Koubemba (63).

VIDEO | FC Argeş - FCSB 1-2 (Koubemba 63 - autogol / Şut 48, Sorescu 54)

Echipele de start:

• FC Argeş: Straton - Jakolis, Turda, Zebic, Rizzi - Meza Colli, Njike - Creţu, Jobello, Koubemba - Garita
  • FCSB: Târnovanu - Sorescu, Tamm, Dawa, Radunovic - Olaru, Şut, Edjouma - Oct. Popescu, Compagno, Coman

Min 90+4. Final de meci,

Min 78. Ocazie FCSB. Compagno iroseşte o oportunitate uriaşă de a marca.

Min 63. GOOOL Argeş. Radunovic îşi trimite, în mod nefericit pentru el, mingea în propria poartă. Golul îi este atribuit însă lui Koubemba.

Min 54. GOOOL FCSB. Sorescu duce scorul la 2-0, după ce trimite un şut puternic care trece prin Straton.

Min 48. GOOOL FCSB. Şut deschide scorul la Piteşti, în urma unei faze fixe a lui Coman.

Min 46. Începe repriza a doua.

Min 45+3. Pauză.

Min 39. Ocazie FCSB. Edjouma este foarte aproape de deschiderea scorului, dar trimite pe lângă poartă. Totuşi, se fluieră un henţ.

Min 27. Ocazie Argeş. Garita are o imensă şansă de a marca, dar trimite imprecis.

Min 21. Ocazie FCSB. Compagno trimite direct în Straton.

Min 18. Ocazie Argeş. Njike trimite peste poartă, din interiorul careului.

Min 10. Ocazie FCSB. Compagno ratează din nou.

Min 4. Ocazie Argeş. Garita iroseşte o oportunitate de a maca.

Min 3. Ocazie FCSB. Compagno are prima şansă de gol.

Min 1. A început meciul.

FCSB a pierdut in extremis cele trei puncte, în ultimul meci de campionat cu CSU Craiova, scor 1-1, după un autogol venit în minutele de prelungire. Roş-albaştrii sunt favoriţi în meciul de la Piteşti, înaintea căruia, gazdele nu au mai simţit gustul victoriei de 11 etape, şi au o singură victorie în mandatul lui Marius Croitoru. ”Vulturii” se află pe locul 14, poziţie de baraj, şi au doar 26 de puncte.

FCSB este pe locul patru cu 48 de puncte, la zece lungimi distanţă de liderul Farul, dar şi cu un meci mai puţin disputat. În tur, FCSB s-a impus cu emoţii, scor 3-2. Partida dintre FC Argeş şi FCSB va fi arbitrată de o brigadă care-l va avea la centru pe Marcel Bîrsan.

Afla mai multe despre: arges fcsbsuperliga