Mesajul lui Constantin Budescu pentru fani, după accidentarea groaznică pe care a suferit-o: ”Din păcate...”

Fotbal intern

Constantin Budescu a oferit prima reacţie după accidentarea pe care a suferit-o în meciul din FC Voluntari şi Farul Constanţa.

Sâmbătă, FC Voluntari s-a impus în partida cu Farul Constanţa, scor 1-0, în etapa a 3-a din play-off-ul Ligii 1.

Golul care a făcut diferenţa în favoarea ilfovenilor a fost marcat târziu, de Ricardinho, în minutul 89.

Dar meciul a adus veşti proaste pentru antrenorul Liviu Ciobotariu. Constantin Budescu a ieşit accidentat în minutul 34.

Vedeta celor de la FC Voluntari va lipsi o perioadă lungă de timp întrucât a suferit o ruptură la tendonul lui Ahile.

Budescu a făcut o glumă amară la finalul meciului cu privire la situaţia sa, iar astăzi a revenit cu un mesaj postat în mediul virtual.

Mijlocaşul de 33 de ani le-a mulţumit fanilor pentru mesajele pe care le-a primit de la aceştia şi le-a transmis că abia aşteaptă se revină pe teren.

”Salutare, mulţumesc tuturor pentru mesaje, mulţumesc pentru gândurile bune. Din păcate trebuie să iau o pauză din cauza acestei accidentări, ne revedem curând. Multă sănătate, va îmbrăţişez cu drag!”, a postat Budescu pe contul său de Instagram, alături de un videoclip în care şi-a etalat încă o dată abilităţile tehnice pe care le posedă.

Afla mai multe despre: budescuaccidentare budescu