Mihai Pintilii, categoric înainte de duelul cu CFR Cluj: ”Va decide totul”. Ce spune despre cele trei schimbări făcute la pauză de FCSB

Mihai Pintilii, cel care în absenţa lui Toni Petrea a stat pe banca FCSB-ului, a reacţionat după victoria cu FC Voluntari.

FCSB s-a impus cu FC Voluntari, scor 4-0, pe Arena Naţională şi s-a apropiat de liderul CFR Cluj.

Toni Petrea a fost suspendat pentru această partidă, astfel că a lipsit de pe banca tehnică a celor de la FCSB. În absenţa antrenoului principal, Mihai Pintilii a fost cel care a condus formaţia roş-albastră spre victoria facilă obţinută în etapa a patra din play-off.

La finalul meciului, Pintilii s-a arătat mulţumit că vicecampioana României a câştigat, dar a vorbit şi despre cele trei schimbări făcute la pauză.

Înainte de startul reprizei a doua, Mamut, Edjouma şi Ianis Stoica le-au lăsat locul în teren lui Oaidă, Şut şi Cordea.

De asemenea, Pintilii a vorbit şi despre derby-ul cu CFR Cluj de duminică, 17 aprilie, unul pe care acesta îl consideră decisiv pentru soarta campionatului.

În momentul de faţă, cu şase etape înainte de finalul sezonului, diferenţa din liderul CFR Cluj şi FCSB, ocupanta locului secund, este de cinci puncte în clasament.

”Nu am jucat eu. Importante au fost cele trei puncte puse în joc şi ne bucurăm de victorie. Urmează un joc important săptămâna viitoare, care cred că ăla decide totul.

Cred că am controlat toată partida şi nu am avut emoţii nici pe final, nici în a doua repriză. A fost un meci bun.

(n.r despre schimbările de la pauză) S-au făcut trei schimbări la pauză, a ieşit Ianis, a ieşit Mamut, a ieşit Edjouma.

Astea au fost schimbările, au intrat, am mai dat două goluri cu schimbări că sunt cinci schimbări în echipă. Jumătate de echipă trebuie să schimbăm.

(n.r. despre meciul cu CFR) Un meci foarte greu, cu o agresivitate bună. Ei se vor inchide că nu au nevoie de victorie ca noi, dar mergem să câştigăm”, a declarat Pinitlii, după meci.

Afla mai multe despre: pintiliifcsb