Minaur Baia Mare - Dinamo 1-1. Doar remiză pentru ”câini”. Play-off-ul, un vis îndepărtat

Dinamo nu a reuşit să câştige pentru a doua oară la rând în Liga 2, în deplasarea de la Baia Mare.

Dinamo a încheiat la egalitate meciul cu Minaur Baia Mare, scor 1-1, în erapa a noua din Liga 2.

Aflaţi la cea mai lungă deplasare a sezonului, ”câinii” au deschis scorul prin Ahmed Bani, în minutul 36, din penalty.

În ultimul minut al prelungirilor primei reprize, Baia Mare a egalat prin Sergiu Ciocan.

Cu acest rezultat, Dinamo a acumulat zece puncte şi a urcat un loc în clasament, de pe 15 pe 14, iar Minaur Baia Mare, de pe 17 pe 16.

Lider în Liga 2 este Unirea Dej, cu 18 puncte, după nouă etape, la egalitate cu Oţelul Galaţi.

În următoarea etapă, Dinamo o va întâlni, pe teren propriu, pe Ripensia Timişoara, sâmbătă, 15 octombrie, de la ora 12:00.

Formaţia pregătită de Ovidiu Burcă se află la şase puncte de locul 6, primul care asigură prezenţa în play-off-ul ligii secunde din România.

Afla mai multe despre: dinamoliga 2