MM Stoica şi Nicolae Dică, val de ironii după ce şoferul Petrolului a primit cartonaş roşu la meciul cu FC Voluntari. VIDEO

Mihai Stoica şi Nicolae Dică s-au amuzat copios după ce arbitrul George Găman l-a eliminat pe şoferul Petrolului, la finalul eşecului cu 0-1 în faţa lui FC Voluntari.

Prima etapă din campionat ne-a adus şi o fază care, probabil, este unică în fotbalul profesionist.

La finalul meciului Petrolul - FC Voluntari 0-1, arbitrul George Găman l-a eliminat pe şoferului autocarului ”lupilor galbeni”.

Mihai Stoica şi Nicolae Dică, val de ironii după ce şoferul autocarului Petrolului a fost eliminat

Finalul partidei dintre Petrolul şi FC Voluntari a fost foarte tensionat. În minutul 87, la scorul de 0-0, FC Voluntari a primit o lovitură de la 11 metri spre nemulţumirea gazdelor, care au protestat intens.

Florea a fost cel care a transformat penalty-ul şi care a adus astfel victoria lui FC Voluntari. După fluierul final, în drumul spre tunelul vestiarelor a apărut un conflict.

Între timp, în acea zonă a apărut şi şoferul autocarului Petrolului şi acesta a împins un steward către arbitrul George Găman.

Centralul partidei a reacţionat imediat şi l-a eliminat pe şoferul autocarului, pe care l-a considerat un om din staff-ul Petrolului.

Faza a produs mult amuzament în studioul Orange Sport, unde Nicolae Dică şi Mihai Stoica au râs cu poftă:

Mihai Stoica: Mie mi s-a părut că e Maurizio Sarri (n.r. râsete în platou).
Dan Udrea: Aşa mi s-a părut şi mie, seamănă cu Sarri.
Mihai Stoica: Şi nu e Sarri, nu e, nu?
Nicolae Dică: Nu are ţigara în gură.
Dan Udrea: Este şoferul autocarului.
Mihai Stoica: Este primul şofer de autocar eliminat.
Nicolae Dică: Are rezervă? Câte etape să o ia?
Mihai Stoica: În mod normal ar trebui să-i ia şi carnetul.
Nicolae Dică: A intrat pe interzis, ce vrei?
Mihai Stoica: Da, e tare.
Dan Udrea: Cum judecă... Găman a trecut în raport, probabil i-a luat şi numele, dar...
Mihai Stoica: O să plătească clubul o amendă... O amendă că nu cred că avea ce să caute acolo, pentru că nu era printre cei care au acces pe teren.
Dan Udrea: După ce a fluirat finalul, la vreo două minute el a venit pe tunel şi în vâltoarea aia...
Mihai Stoica: El credea că e 0-0 şi s-a dus să bage autobuzul în poartă.

Afla mai multe despre: petrolul