Rapid, încotro?! Fanii giuleşteni i-au ironizat pe favoriţi la final. Ce au scandat

Rapid a fost spulberată de CFR în etapa a treia din play-off-ul Superligii, scor 1-4.

UPDATE | La finalul partidei, tot stadionul i-a cerut demisia lui Cristiano Bergodi, iar suporterii au scandat în mod ironic: ”Campionii, campionii!”

Giuleştenii, aflaţi înaintea partidei la 10 puncte distanţă de liderul FCSB, au început catasfrofal partida, iar după doar opt minute scorul era 2-0 în favoarea oaspeţilor, graţie dublei semnate de Daniel Bîrligea.

Defensiva trupei lui Cristiano Bergodi a mai cedat de două ori pâna la pauză. Mai întâi în minutul 36, când Iulian Cristea a degajat nefericit mingea, iar Bîrligea a realizat hat-trick-ul porţii goale, servit ideal de Avounou.

Cireaşa de pe tort a venit în prelungirile primei reprize, când Manea a punctat pentru 4-0.

Stadionul Giuleşti s-a împărţit în două tabere! Ce au scandat suporterii de la Tribuna II

După golul de 3-0, suporterii rapidişti aflaţi la Tribuna II i-au cerut ”demisia” lui Cristiano Bergodi. Acelaşi lucru s-a întâmplat şi după golul de 4-0, semnat de Cristi Manea.

Fanii din Peluza Nord nu l-au apostrofat pe tehnicianul italian, ci au continuat să cânte fără întrerupere, deşi favoriţii lor au fost umiliţi în prima repriză, iar speranţele primul titlu după 21 de ani au devenit aproape nule.

Cel mai probabil, Rapid va bifa al treilea eşec consecutiv din play-off, după 1-2 cu Farul şi 1-2 cu Universitatea Craiova. Meciul cu CFR Cluj este transmis, în direct pe Orange Sport 1.

Afla mai multe despre: rapidsuperligăcfrcristiano bergodi