Reacţia lui Andrei Vlad la revenirea în poarta FCSB-ului după nouă luni: "Nu am de ce să am trac". Ce spune despre un eventual transfer

Andrei Vlad a profitat de accidentarea la gleznă a lui Ştefan Târnovanu şi a intrat în poarta FCSB-ului. Aceasta a fost prima partidă de Superligă în care a evoluat goalkeeper-ul de 23 de ani după o pauză de nouă luni.

"A fost un meci dificil, am întâlnit o echipă bună, a fost extraordinar de greu şi sunt fericit că am luat cele trei puncte. N-am avut ce să fac, a trebuit să mă antrenez bine, să mă pregătesc bine, mi-am aşteptat rândul, am făcut un meci bun, am câştigat şi asta e cel mai important.

Am aflat că voi juca zilele trecute, Fane (n.r. Târnovanu) a suferit o entorsă, nu ştiu mai multe detalii despre situaţia lui, şi a trebuit să fiu pregătit să intru. Nu am de ce să am trac, am jucat multe meciuri şi am trecut peste acea perioadă, nu mai am probleme.

A fost greu să jucăm pe acest teren, aceasta e meseria noastră, nu avem ce face, e important că băieţii s-au adaptat cum trebuia. E clar că îmi doresc să joc cât mai mult, dacă va fi aici sau dacă va fi la altă echipă, vom vedea, trebuie să mă gândesc, pentru că vine pauza de iarnă. Important este să joc, asta îmi doresc mult, vine pauza de iarnă şi iau o decizie cât mai bună pentru mine" , a declarat Andrei Vlad.

Chindia - FCSB 0-2

FCSB a învins-o, duminică, în deplasare, pe Chindia Târgovişte, scor 2-0, într-un meci contând pentru etapa a 20-a din Superligă.

Cu această victorie FCSB are 35 de puncte şi se află pe locul 3 în clasament, cu un meci mai puţin disputat.

• CHINDIA: Căbuz - Căpuşă, Celea, Orozco Fernandez, A. Ioniţă - Akhmatov, Vorobjovas (Passaglia 77) - Neguţ (Ad. Şerban 77), Popadiuc, Dumitraşcu (Chamed 62) - D. Popa (Cooper 34)
  • FCSB: A. Vlad - V. Creţu, Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru (Oaidă 7), Şut, Edjouma (Nikolov 46) – Cordea (Omrani 66), Compagno (Miculescu 7), Oct. Popescu (Radaslavescu 79)

Afla mai multe despre: andrei vlad