Reacţia lui Prepeliţă după ce FC Argeş a fost zdrobită şi de CFR Cluj: ”Am început binişor meciul”

FC Argeș

Andrei Prepeliţă a reacţionat după umilinţa la care a fost supusă FC Argeş de către CFR Cluj.

FC Argeş a fost călcată în picioare de CFR Cluj, scor 0-6, chiar în Trivale, în etapa a opta din play-off-ul Ligii 1.

Este al treilea eşec la rând suferit de formaţia piteşteană în această fază a campionatului.

Ultimele trei rezultate înregistrate de FC Argeş în campionat sunt următoarele: 0-4 cu Universitatea Craiova, 0-4 cu FCSB şi 0-6 cu CFR Cluj. Golaverajul din aceste trei meciuri este unul îngrozitor: 0 goluri marcate şi 14 goluri primite.

La finalul eşecul drastic suferit cu liderul din Liga 1, Andrei Prepeliţă a precizat că nu a mai trăit aşa ceva în carieră.

De asemenea, antrenorul argeşenilor a afirmat că în ciuda faptului că echipa sa a avut anumite momente bune de joc, acestea nu s-au concretizat.

Totuşi, Prepeliţă a dezvăluit că un triumf în Cupa României ar putea acoperi aceste umilinţe din campionat.

”Am început binişor meciul. Am avut o ocazie în minutul 1. După aceea, în minutul 2 am luat un gol deviat după un penalty. După, un joc bun al nostru 15, 20 de minute, iar după aia na... n-am ce să mai spun.

3-0, 4-0, veneau golurile rând pe rând, n am cuvinte... e prima oară când mi se întâmplă aşa ceva, cred că la toată echipa.

Am intrat în play-off şi cred că a intervenit acea automulţumire la toată lumea.

Obiectivul acum a rămas Cupa, dar plecăm cu un dezavantaj de două goluri şi sperăm să ne calificăm. Să marcăm şi să mai vină norocul şi la noi şi să reuşim să ne calificăm în finală. Cred că ar şterge cu totul toate înfrângerile”, a declarat Prepeliţă, după meci.

Afla mai multe despre: prepelitaarges