Reacţia lui Salah după calificarea Realului în finala Ligii Campionilor. Egipteanul, în faţa revanşei pe care o aşteaptă din 2018

Mohamed Salah a reacţionat după ce Real Madrid a devenit cea de-a doua finalistă a Ligii Campionilor.

Condusă cu 1-0 de Manchester City până în minutul 89, Real Madrid a revenit în prelungirile partidei, prin golurile semnate de Rodrygo.

La finalul celor 90 de minute, scorul la general arăta egalitate, 5-5. În cele 30 de minute suplimentare de prelungiri, Benzema a dat lovitura din penalty, astfel că Real Madrid s-a calificat în finala Ligii Campionilor, ediţia 2022.

Astfel, la Paris, ”galacticii” vor da piept cu Liverpool. Practic, va fi o reeditare a finalei din 2018, de la Kiev, atunci când aceştia s-au impus cu scorul de 3-1 în faţa formaţiei engleze.

Mohamed Salah a avut un rol esenţial în economia partidei de atunci. Încă din debutul acesteia, egipteanul a fost scos din joc de Sergio Ramos. Fostul fundaş al Realului, ajuns între timp la PSG, l-a accidentat serios pe Salah, care nu a mai putut continua finala.

De acel moment şi-a amintit Salah, după ce a aflat că Real Madrid va fi din nou adversara lui Liverpool în finală, de această dată la Paris.

Internaţionul egiptean a transmis un mesaj clar: ”Avem o datorie de plătit”, a scris acesta, pe contul personal de Twitter.

Salah: ”Vreau o finală cu Real”

”Da, vreau să joc cu Real Madrid. Trebuie să fiu sincer. Manchester City e un adversar dificil. Am jucat de multe ori contra celor de la City, dar dacă mă întrebi pe mine, o prefer pe Real Madrid.

Am pierdut o finală cu Real, aşa că vreau o finală cu cei de la Real. Sper să putem câştiga”, declara Salah marţi.

Afla mai multe despre: liverpoolsalah